Press "Enter" to skip to content

Mieli być na stażu w Londynie, ale wybrali szpital w Słupsku

Zamiast do Londynu przyjechali na staż do Słupska. Monika Mosak oraz Jakub Grot, którzy ukończyli V rok studiów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku i przebywają na stażu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku.

Młodzi ludzie przyjechali do szpitala w Słupsku w celu uczestnictwa w programie pt. Wysokiej Jakości Programy Stażowe dla Studentów w ramach projektu pn. Program Zintegrowanego Rozwoju Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Staże mają charakter fakultatywny w rozumieniu programu kształcenia obowiązującego na kierunku lekarskim. Stażyści będą w Słupsku od 30.07. do 28.08.2020r. na Oddziale kardiologicznym / ink / rehabilitacji kardiologicznej. Czas trwania stażu to 120 godzin zrealizowanych w miesiąc.

– Szpital w Słupsku oraz oddział kardiologiczny okazał się dla nas bardzo dobrym wyborem. Miejsce to charakteryzuje się bogatą ofertą kardiologiczną – posiada odcinek zachowawczy, pracownie hemodynamiki, elektrofizjologii oraz echokardiografii, a także INK, co pozwala nam na poszerzenie swojej wiedzy, oraz na wykorzystanie tej zdobytej w toku studiów w całym zakresie kardiologii, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – mówią Monika Mosak i Jakub Grot. – Dostaliśmy możliwość rozwoju umiejętności praktycznych, które dodadzą nam pewności siebie i zaprocentują w dalszej edukacji, a także w pracy. Kadra lekarska chętnie dzieliła się wiedzą i doświadczeniem, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni – dodają stażyści.

Według przepisów miejsce odbywania stażu może być wybrane przez studenta – w dowolnym mieście w Polsce lub w kraju europejskim (tylko UE/EOG). Dlatego Monika i Jakub pierwotnie wybrali jako miejsce stażu szpital w Londynie. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak ich plany i nie mogli wyjechać za granicę. W takiej sytuacji zdecydowali się na staż w słupskim szpitalu. Jak zaznaczają, wpływ na to miało to, iż dowiedzieli się wiele dobrego o słupskiej lecznicy, gdy przedstawiciele szpitala prezentowali ofertę zatrudnienia dla młodych lekarzy podczas wizyty w Białymstoku w grudniu ubiegłego roku. Ponadto na wybór Słupska jako miejsca wakacyjnych praktyk wpływ miała także… bliskość Ustki.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *